Обережно! харчові отруєння!!!


Екстрена медична допомога: корисні поради
Влітку, в спекотні дні, зростає небезпека харчових отруєнь. Дехто може здивуватися: суп, голубці чи котлети зберігалися в холодильнику, на смак не змінилися. І раптом, невдовзі після вживання, почалося блювання, нудота, пронос…
Пояснення дуже просте: приготовлена страва має прохолонути, а вже потім її ставлять до холодильника.
А в спеку якраз тієї години-другої вистачає, аби у страві почали розмножуватися певні хвороботворні мікроорганізми. У холодильнику цей розвиток гальмується, але не припиняється. Потім, коли страву підігріти, процес посилюється, і цього вистачає, аби отруїтися. Хоча видимих ознак зіпсованості їжі немає.
Ще одна причина харчових отруєнь влітку: не добре помиті овочі, фрукти, зелень, а також придбані на стихійних ринках м’ясні, рибні, молочні продукти.
Які ознаки харчових отруєнь?
Нудота, біль у ямці під грудьми або уздовж пупка, по всьому кишківнику, блювання, підвищена температура, спрага, пронос.
Необхідно застерегти читачів: біль у животі, особливо у дітей, може бути наслідком хірургічного захворювання. Це може бути гострий апендицит, защемлена кила, проривна виразка шлунка і 12-палої кишки, гострий холецистит, позаматкова вагітність…
Тому варто застерегти: спершу слід звернутися в поліклініку до лікаря, упевнитися, що немає гострої патології черевної порожнини. Небезпечно займатися самолікуванням.
Крім того, в країні почастішали випадки такого небезпечного захворювання, як ботулізм. Причиною захворювання стає вживання неякіс¬них м’ясних консервів, споживання в’яленої та копченої риби, виловленої у внутрішніх водоймах, придбаної на стихійних ринках.
Тож застерігаємо: не слід купувати кров’яну і ліверну ковбаси, солону чи копчену рибу, шинку, консервовані гриби у випадкових осіб та в місцях несанкціонованої торгівлі.
Якщо продукт викликає сумніви щодо його якості, слід його прокип’ятити: кип’ятіння протягом 10–20 хвилин руйнує ботулотоксин.
Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати!
Геннадій Онищенко
ТЕЛЕФОНИ
НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ Дарницького району:

для дорослих:
563-62-12 вул. Вербицького;
564-68-22 Харківське шосе;
для дітей:
560-08-74 вул. Тростянецька;
560-88-35 Харківське шосе