поради лікаря-лора

«Проїхалася у повнісінькому трамваї. Там кілька чоловік кашляло. І буквально наступного дня у мене почервоніли очі та ніс, потекли соплі, почався кашель…»
Такі скарги лікарі вислуховують практично кожен день в осінньо-зимовий та весняний сезони. Саме скарги на блискавичне підхоплення інфекції характерні для початку епідемії вірусного захворювання, а саме — грипу.
І кожному слід знати, що під¬ступ¬ність грипу у тому, що після появи перших ознак цього за¬хво¬рювання людина є носієм цього вірусу ще протягом 7 днів.
Практично немає людини, яка б не стикалася з проблемами гриппу.
Більшість може переносити застудні захворювання кілька разів протягом року. Хтось частіше, хтось рідше — залежно від сили імунітету. Деякі люди переносять їх на ногах і у легкій формі. Інших же хвороба укладає в ліжко з високою температурою.
Щорічно багато країн світу переживають епідемію гриппу — найнебезпечнішого захворювання, яке може закінчитися серйозними ускладненнями, нерідко з летальним кінцем. Ось чому саме зараз наш кореспондент вирішив взяти інтерв’ю у ЛОР-лікаря Медичного Центру «Велес»:
— Кожен намагається захистити себе і своїх близьких від простудних захворювань. Що можете Ви порадити нашим читачам напередодні холодів і морозів? Від яких помилок Ви можете їх застерегти?
Лікар: Гострі респіраторні за¬хворювання — найбільш поширені і найбільш часті хвороби. Кожна людина хоча б один раз на рік хворіє ОРЗ або ГРВІ.
Навіть якщо ви неодноразово хворіли на грип, не варто займатися самодіяльністю і приміряти на себе роль кваліфікованого доктора. Лікування цієї недуги повинні проводити фахівці! При перших його ознаках (висока температура, ломота, слабкість, нежить, кашель) відразу звертаєтеся до лікаря. Це буде означати, що головної помилки ви вже уникнули.
— Чи можна відразу збивати температуру?
Лікар: Жар, що почався, говорить про те, що організм людини бореться з вірусом грипу. І чим активніше це відбувається, тим вище відмітка термометра. Якщо температура не перевищує 38,5°С, — не переймайтеся! Скоро вам стане легше. Лише у разі перевищення цієї відмітки варто користуватися жарознижуючими препаратами, які порекомендує лікар.
— Чи треба при грипі приймати антибіотики?
Лікар: Сильні ліки не є панацеєю від усіх бід, як звикла вважати більшість. І передусім вони безсилі проти вірусів! Проте тут є нюанси. Існує маса протигрипозних препаратів, наприклад, які запобігають зараженню (Оксалинова мазь); допомагають впоратися з недугою на ранніх термінах (Лаферон, Інтерферон), а також безпосередньо лікують (Антигрипін, Грип-хель). Проте не забувайте, що і вибір аптечного засобу, і схему його прийому повинен розписувати лікар.
Лікар призначив вам антибіотик? Не грішіть на те, що це поганий фахівець! Це означає, що грип спровокував такі ускладнення, як бронхіт, отит, синусит. У цих випадках без антибіотиків дійсно не обійтися.
— Чи правильно ми робимо, одягаючись тепліше при появі температури?
Лікар: «Надінь теплу кофту, пропотій — і недуга піде»! — говорять наші бабусі і часто-густо… припускаються помилки.
Сучасні фахівці вважають, що людині з підвищеною температурою не можна одягатися тепліше, ніж зазвичай. Чому? Відповідь проста: процеси утворення тепла і тепловіддачі пов’язані між собою. Якщо при виcокій температурі вас утеплити, на тлі підвищеного теплоутворення станеться порушення тепловіддачі. Це лише погіршить стан. При жарі треба, щоб організм мав можливість втрачати тепло: одяг має бути вільним, легким і з натуральних тканин.
— Як ви вважаєте, чи треба відмовитися від холодного свіжого повітря?
Лікар: Звичайно, навряд чи кому захочеться гуляти по вулиці з високою температурою. Проте це не привід закритися в чотирьох стінах без доступу кисню. Під час хвороби часто провітрюйте кімнату. Це полегшує дихання, зменшує нежить і нейтралізує віруси. Тільки перш, ніж відкрити вікно, переведіть хворого до іншої кімнати. Коли кімната наповнилася холодним повітрям, не заводьте пацієнта відразу, як тільки закриєте вікно.
Дайте повітрю трохи прогрітися.
— Лікарю, чи слід перестати купатися у ті дні, коли висока температура?
Лікар: Вважаєте, що після прийняття ванни температура у вас підніметься ще вище? Але ж існує ще і душ. Коли людина хворіє, вона пітніє, її організм виділяє масу токсинів… Пацієнту необхідні гігієнічні процедури! Кожен вечір мийтеся під душем.
І уважно стежте, щоб після цього ви не переохолоджувалися!
— Коли у людини температура, немає апетиту, чи треба примушувати хворого їсти?
Лікар: Другий день у людини поганий апетит? Це ж природний процес. Будь ласка, не примушуйте її їсти! Під час хвороби знижується виділення травних соків, сповільнюється рух кишечника і абсолютно не хочеться їсти. Тому зменшіть порції і не примушуйте пацієнта з’їдати все до останньої ложки.
— Скільки днів при грипі треба лежати в ліжку?
Лікар: Безперечно, при високій температурі треба дотримуватися строгого постільного режиму. Проте поступово можна починати розширювати руховий режим. Помірні фізичні навантаження при легкій і середній тяжкості грипу підуть тільки на користь. Вони активізують видільну, дихальну системи і примусять людину забути про недугу.
— Які ускладнення виникають після грипу?
Лікар: Грип часто небезпечніший своїми ускладненнями, ніж самим перебігом захворювання. Особливо це стосується випадків недотримання постільного режиму і неправильного лікування. Найсерйознішими лікарі називають наступні ускладнення грипу:
пневмонія; отит; тонзиліт; ларингіт; гломерулонефрит (запалення нирок); менінгоенцефаліт (запалення мозкових оболонок); міокардит (запалення сердечного м’яза); ревматизм.
— Як уникнути ускладнень?
Лікар: Захворювання органів вухо-горло-носа (ЛОР) — перші у списку небезпечних ускладнень. Тому, що ЛОР-органи розташовуються у безпосередній близькості до головного мозку(!!!), і при ускладненнях в одному з ЛОР- органів, можуть мати місце непо¬правні наслідки для здоров’я в цілому. Хронічний тонзиліт, зокрема, небезпечний тим, що він «лиже серце і кусає суглоби». В результаті може розвинутися ревматизм або інше системне захворювання. Хронічний отит в подальшому може призводити до глухоти; ларингіт до осиплості або втрати голосу; гайморит і фронтит до головних болів і ен-цефалопатій.

Запрошуємо на огляд в ЛОР-кабінет Медцентру «Велес» по вул. А. Ахматової, де щодня, без вихідних, веде прийом дитячий і дорослий ЛОР-лікар. Фахівець визначить причину захворювання, встановить діагноз, проаналізує усі симптоми, складе подальший і правильний курс лікування.
З 6 жовтня по 31 жовтня 2017 року
Медичний Центр «Велес» проводить
АКЦІЮ:
ПРИЙДИ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛОР-ЛІКАРЯ
ТА ОТРИМАЙ
5 СЕАНСІВ
СОЛЯНОЇ ПЕЧЕРИ
У ПОДАРУНОК!
Наш Медичний центр пов¬ніс¬тю оснащений новітньою лікувально-діагностичною апара¬турою. Це тубус-кварц, УВЧ, електрофорез, фонофорез, інфрачервона лампа, біоптрон, «кукушка», інгаляції, парафін, озокерит, грязьові аплікації, гідромасажна ванна з лікувальними травами, кедрова фітопаро¬сауна на лікувальних травах, інфрачервона сауна, солярій, соляна печера (гала-камера), лікувальний масаж і багато іншого.
Медичний центр
«ВЕЛЕС»
Працює без вихідних
та свят
вул. Ахматової, 13-в
тел.: 570-28-07, 572-59-97,
(063) 058-11-18
Цілодобово УЗД, аналізи крові, медична довідка
та стоматологія.