ТРИ КРОКИ ДО ЖИТТЯ

Який чоловік не любить красиві жіночі перси?! Яка жінка не пишається своїми формами, якщо вони досконалі?! Молочні залози відіграють неабияку роль в житті кожної жінки і мають величезне значення для життя взагалі. І це завдяки її функ¬ціям – естетичній, сексуальній і основній, яку задумала природа, – вигодовування потомства.
З молочними залозами у жінок буває чимало проблем естетичного характеру. Але проблеми з маленькими, обвислими або негарними грудьми сьогодні відходять на другий план. Ситуація в країні не та… «Не до жиру, бути б живим!». Інша справа – захворювання молочної залози, які погрожують життю. Протягом останніх двох десятиліть спостерігається значне зростання захворювань молочної залози як в нашій країні, так і у більшості економічно розвинених країн. Щороку тисячі жінок виявляють у себе в молочній залозі пухлини. Це завжди тривожно, оскільки відразу ж виникає маса питань: «Чи не рак це? Чи обов’язково робити операцію? Чи не втрачу я груди?»
Рак молочної залози – най¬частіше онкологічне захворювання у жінок в США, Росії, країнах Європи, у тому числі і в Україні. Впродовж життя різного роду пухлини молочної залози виникають у 11% жінок, при цьому захворюваність продовжує рости, збільшуючись що¬річно на 1,2%.
Варто пам’ятати, що кожна жінка передусім сама відповідальна за своє здоров’я, адже вона потрібна дітям, чоловіку, батькам. Лікар може допо¬могти, але тільки за умови, що жінка сама націлена на здо¬ров’я.
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:
• більшість пухлин в молочних залозах жінки виявляють самостійно;
• більшість пухлин молочної залози – 8 з 10 є доброякісними і не загрожують життю. Але ви не можете бути упевнені в характері того або іншого новоутворення до того часу, поки не пройдете обстеження у фахівця;
• злоякісна пухлина молочної залози може бути вилікувана в 9 з 10 випадків, якщо її діагностувати вчасно. Ось чому така важлива рання діагностика пухлин;
• мамографія – єдиний метод, який з точністю до 99% може виключити злоякісний процес.
Як показує світовий досвід, самообстеження, мамографія і професійне обстеження у фа¬хівця-мамолога – ось незамінні три складові для своєчасного виявлення будь-якої патології – на тому етапі, коли вона ще може бути успішно вилікувана.
ЩО ТАКЕ ДОБРОЯКІСНІ ПУХЛИНИ МОЛОЧНОЇ залози
Хворобливе нагрубання молочних залоз і біль за декілька днів до менструації є наслідком доброякісної фіброзно-кістозної мастопатії. Пов’язана вона з порушенням взаємодії гормонів яєчників, кори надниркових залоз і гіпофіза. Доброякісні пухлини не розростаються за межі молочної залози! Зазвичай вони легко ви¬ліковуються без операції.
ЩО ТАКЕ ЗЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ МОЛОЧНОЇ залози?
Ріст клітин злоякісних пухлин некерований. Ці пухлини потребують невідкладного оперативного лікування, оскільки вони дають метастази у навколишні тканини. Саме тому так важливо діагностувати пухлину якомога раніше.
ЯКА ВІРОГІДНІСТЬ ЗАХВОРІТИ РАКОМ ГРУДЕЙ?
Приналежність до жіночої статі і збільшення віку вже ставить вас у групу ризику. Проте ризик розвитку пухлини індивідуальний. За наявності у вас хоча б одного з перерахованих нижче чинників вам необхідно відвідувати лікаря-мамолога щорічно.
• Вік. Чим ви старші, тим біль¬ше вірогідності захворю¬вання.
• Наявність випадків цього за¬хворювання в родині.
• Пізні перші пологи.
• Ранній початок менструацій – до 12 років.
• Захворювання молочної залози, що були раніше.
• Травми, стискання або удари.
• Спадковість. Деякі жінки є носіями нещодавно відкритих патологічних генів BRCA1 і BRCA2 (breast cancer associated genes).
• Постійне вживання їжі з надмірним вмістом жирів, зловживання алкоголем, а також, не контрольовані лікарем, прийоми гормональних контрацептивів і гормоно¬замісної терапії.
Усім без винятку жінкам потрібно навчитись проводити самообстеження.
ЯК ВИКОНУВАТИ САМО-ОБСТЕЖЕННЯ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ АБО 7 СИМПТОМІВ
Кожній дівчині і жінці треба щомісячно самостійно обстежувати свої молочні залози.
При цьому не забувайте, що стан молочних залоз функціонально пов’язаний із статевою сферою всього організму.
Проводиться самообстеження перед дзеркалом візуально і пальпаторно. Треба уважно розглянути, чи немає хоч одного із семи симптомів: асиметрії грудей, ви¬ділень з сосків, змін шкіри в ділян¬ці грудей, затвердінь, зміни соска і ареоли, напруги, болю.
КОЛИ СЛІД ОГЛЯДАТИ МОЛОЧНІ ЗАЛОЗИ?
Огляд проводиться щомісячно в одні й ті ж дні. Молодим жінкам рекомендовано – через тиждень після закінчення місячних. У віко¬вій групі старше 50 років слід під¬ключати мамографію, яку рекомендується виконувати щорічно. Жін-кам молодше 30 років рекомендоване ультразвукове дослідження; виняток становлять особи з підвищеним ризиком захворювання.
На додаток до огляду і мамогра¬фії існує ряд інших уточнюючих методів дослідження, які при необхідності призначить лікар. Наприклад, цитологічне дослідження виділень з сосків або пунктата об’єм¬них утворень, аналіз крові на гормони.
ЧИ МОЖНА УНИКНУТИ ЗАХВОРЮВАНЬ
МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ?
Зменшити ризик виникнення пухлини цілком реально. Для цього передусім слід дотримуватися вказаних заходів профілактики, вести здоровий спосіб життя, зменшити вживання тваринних жирів і висококалорійної їжі, підтримувати нормальну вагу тіла.
Потрібна фізична активність, споживання багатих клітковиною продуктів, включаючи зерна грубого помелу, а також фрукти і овочі.
Пам’ятайте, що у разі виявлення хоча б одного з семи симптомів, кращий спосіб зберегти здоров’я ваших грудей і здоров’я загалом – це виявити пухлину на ранній стадії.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ
ПРО ТРИ КРОКИ!
На шляху до збереження здоров’я молочних залоз існує три обов’язкових кроки.
Це регулярне:
1. самообстеження;
2. мамографія;
3. спостереження у лікаря-мамолога.
При цьому раннє виявлення пухлини і лікування, проведене на початкових стадіях захворювання, означають не лише збереження вашої молочної залози, але і порятунок вашого життя!
Нагадуємо вам, що у разі виявлення одного із семи симптомів, не можна займатися самолікуванням, оскільки у різні вікові періоди життя залози мають характерну будову, що визначається функціональним станом статевої сфери та впливом гормонів яєчників. Тут
необхідна консультація лікаря!
У Медичному Центрі «ВЕЛЕС»
з 20 квітня по 20 травня
2018 року проводиться Акція:
«БЕЗКОШТОВНА
КОНСУЛЬТАЦІЯ МАМОЛОГА»
Медичний Центр «Велес» надає повний комплекс обстеження жінок. Тут можна зробити ІП-мамографію, УЗД, доплер молочних залоз, відеокольпоскопію, бакпосів і гістологію виділень із сосків, усі лабораторні аналізи, у тому числі і на гормони, віруси та інші інфекції.
Всі учасники Акції отримають право на користування місячним Абонементом, що гарантує знижку 20% на всі послуги клініки. А лікар-мамолог Медцентру «Велес» звертається до киян: «Не забувайте, що до мамолога звертаються не тільки жінки, а і чоловіки. Не поспішаєте під ніж хірурга! Спочатку обстежтеся! Можливо, процес доброякісний і добре лікується! У нашому центрі є весь комплекс для повного обстеження молочної залози. Тільки після з’ясування діагнозу варто вирішувати, яке лікування вам потрібне.»
Клініка «ВЕЛЕС» працює без вихідних.
Цілодобові телефони для запису: 223-06-28, 331-54-18, 067-428-63-86, 063-058-11-18, 066-693-99-73.
Реєстратура клініки підбере зручний для вас день і годину візиту до лікаря.
Медичний центр «ВЕЛЕС»
вул. Ахматової, 13-В
З 8.00 ДО 20.00
БЕЗ ВИХІДНИХ:
УЗД, аналізи крові, медична довідка та стоматологія цілодобово.
Можливе лікування у кредит.
Ліц. МОЗУ АЕ №638846 від 02.07.2015 р.