Сергій Тупальський: київські митники не допустили потрапляння в роздрібну мережу ліків індійського виробництва за завищеними цінами

Київською міською митницею ДФС упереджено спробу ввезення вітчизняним підприємством ліків за завищеною майже в 6 разів митною вартістю. За словами в.о. керівника Київської міської митниці ДФС Сергія Тупальського, при дійсній загальній вартості партії ліків 68 тис. доларів, підприємство-імпортер подало до митного оформлення документи, в яких вартість цих медичних препаратів становила вже 378 тис. доларів. «Ми запобігли не лише незаконному поверненню грошей з Державного бюджету, а й не допустили потрапляння в роздрібну мережу ліків індійського виробництва за завищеними цінами. В решті решт, це вдарило б по кишені пересічного українця, які є їх кінцевими споживачами», – зазначає він.
Очільник столичної митниці пояснив, що до штучного завищення митної вартості товару, як в даному випадку ліків, вдаються шахраї з метою реалізації за завищеними цінами ліків, в тому числі, державним медичним закладам, а також для збільшення суми податкового кредиту, яка в подальшому була б задекларована до відшкодування відповідно до положень Податкового кодексу України.
В такий спосіб підприємство намагалось імпортувати понад 4 тонни лікарських засобів виробництва Республіки Індія, серед яких флакони з порошком для ін’єкцій.
За виявленим фактом у відношенні керівника підприємства-одержувача товару Київською міською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Матеріали справи будуть скеровані до суду.
Головне управління ДФС у м. Києві