Річна звітність ФОП

Звертаємо увагу, що наближається граничний термін подання річного звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску фізичними особами — підприємцями в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, за 2016 рік.
Патниками єдиного внеску відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Зазначені особи зобов’язані подавати звіт за формою № Д5 за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт за формою № Д5 самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Граничний термін подання звіту за формою № Д5 за 2016 року — 09.02.2017 року. Звітним періодом є календарний рік. Як зазначалося, звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, із зазначенням типу форми «початкова».
Звіт за формою № Д5 до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у органах доходів і зборів в один із таких способів:
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (у разі подання електронного звіту він надсилається не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання звіту);
– на паперових носіях;
– на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
– надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт такими особами до органів доходів і зборів не подається (п.3 розділу IІІ Порядку № 435).
Звертаємо увагу, що норма щодо звільнення від сплати єдиного внеску за себе ФОП, які обрали загальну систему оподаткування (пенсіонерів за віком або інвалідів) за 2016 р., не застосовується.
ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві